Budynki użyteczności publicznej

Centrum kultury i nauki

Centrum kulturalno-naukowe zlokalizowane przy ulicy Lwowskiej. Budynek trzykondygnacyjny , który w sposób umiejętny wpisuje się w istniejące nachylenie terenu. Na najwyższej kondygnacji w części centralnej platformy widokowej znajduję się winda imitująca wieżę wiertniczą obok, której znajduje się stała ekspozycja przemysłu naftowego tj.: rekonstrukcja wozu maziarskiego, żuraw pompowy i galeria graffiti. Zjeżdżając windą na niższą kondygnacje znajdujemy się w holu o powierzchni ok. siedemset metrów kwadratowych pełniącego rolę galerii , uzupełnionego o liczne sklepy, księgarnie i bary. Na niższym poziomie znajduje się: centrum naukowo – konferencyjne z salami wykładowymi i ciemnią fotograficzną , kompleks widowiskowo – kinowy z salą wielofunkcyjną dla trzystu pięćdziesięciu osób. Na terenie poniżej budynku zlokalizowany jest amfiteatr dla dwóch tysięcy widzów i skate park w otoczeniu zieleni parkowej. Dojazd kołowy do centrum odbywa się od strony południowej do nowoprojektowanego parkingu dla ok. pięćset samochodów.

  • Lokalizacja
    Jasło, ul. Lwowska
  • Pow. użytkowa
    7 614m2
  • Kubatura
    38 070m3

Dane kontaktowe

+48 881 234 587
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 6462932540

Biuro architektoniczne
Warszawa - Piaseczno

Ul. Słoneczny sad 17, 05-500
Józefosław k. Piaseczna
woj. mazowieckie

Copyright 2021 Architekt Warszawa Duart
Projektowanie stron OlimpWeb